Drobná záhrada v kufri v nostalgickej nálade…

Autor: Bernadett Menczel-Bacsó | 25.1.2019 o 15:46 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  209x

Prečo práve záhrada v kufri? Lebo staré kufre už aj tak nepoužívame. Vytvoriť si v nich mini záhradu je dobrý nápad, keďže sú veľmi dlhotrvajúce. 

Na tento účel niky nepoužívam kufre s textilnými časťami, lebo ich čistenie je problematickejšie. Po kontakte s pôdou alebo vlhkosťou bude veľmi škaredý… Tento kufor som dostala dávnejšie, ale bol veľmi odretý a myslela som si, že už je nepoužívateľný. Keď som videla antikovú pastu od Pentart, hneď mi napadol že by som ju mohla vyskúšať na tomto kufri.

Zdroj obrázku: zahradavil.eu

Taký bol východiskový stav:

Najprv som otrela kufor 2x s hnedou akrylovou farbou, potom metalové časti so zlatou antikovou pastou. Po skončení s vonkajšou časťou som si vytvorila aj vnútornú.

Najprv prečistila som a vytvorila som bázu na príklope. Nalepila som na neho krásny ryžový papier s motívom hortenzie. Viac menej som urovnala okraje a na dolnú časť som dala pastu umelého machu...

Dolnú časť som dobre podšila s fóliou. Fóliu som pre istotu (aby sa nemohla pohnúť) aj nalepila.

Kufor je hotový! Vlastne iba takmer. Keďže horná časť sa neotvorila v takom uhle, ako som si to predstavovala ja, vytvorila som aj dve “džriaky“. Držiaky sú vlastne 2 pripináčiky, ktorých drží jeden starý náhrdelník a tým pádom kufor sa neotvorí. Náhrdelník bol už pobelaný a pripináčiky boli biele, ale antiková pasta mi opäť pomohla :-)

Do dolnej časti kufra som vysypala pár centimetrovú vrstvu drobných kamienkov, na nich fóliu s drobnými dierkami, aby prepustil vodu ale vrstvu substrátu už nie. Nasadila som kvety:

  • Schefflera arboricola 'Janine'- Šeflera stromovitá ‘Janine’,
  • Hypoestes phyllostachya - hypoestes listokoloskový,
  • brečtan popínavý, a
  • Soleirolia soleirolii - Detské slzy.

Premerala som dĺžku chodníka, vystrihla som jej formu z igelitky a nalepila som naň drobné kamienky s lepidlom na mozaiku a kameni. Do medzier som dala sušeného machu (zafixovala som s lepidlom). Na koniec cestičky som nalepila dvere vyrobené zo živice.

Pôvodný plán bol, že na hornú časť kufra dám pár okien, ale chcela som aby kompozícia bola ešte zelenejšia a preto nasadila som aj tam jedného stromu. Nalepila som pohon nášho orgovánu - na končeky som nalepila mach, aby boli ešte zelenejšie. Na substrát som dala sušeného machu. Tento mach sa veľmi podobá na trávu (v skutočnej záhrade), a tak vytvára dojem ozajstnej záhrady.

Samozrejme nemohli chýbať ani čarovné doplnky… Rozhodovala som sa tak, že vedľa cestičky dám plot, ktorý bude vyformovaný presne ako cestička a ktorý bude mať dlhé “ihly, ” aby bol zafixovaný v záhrade aby sa nepohla pri závlahe postrekom. Ale umiestnila som aj jednu vílu s motýľom a jednu spiacu vílu tiež. Tie nemajú ihly na zafixovanie, a preto som nalepila 1-1 skrutku so sekundovým lepidlom na ich zápästie, a zapichla som ich do záhrady - tak sa nepohnú/nevypadávajú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Hlas. Strana opatrného vyčkávania

Aj by sme povedali, že Pellegrini plní želanie vládnych strán a šúcha nohami.


Už ste čítali?