Minizáhradka Narumon Schiffer

Autor: Bernadett Menczel-Bacsó | 31.1.2017 o 18:03 | (upravené 31.1.2017 o 21:19) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  413x

Na Facebooku som našla nádherný obrázok, o ktorý sa podelila jedna z mojich najobľúbenejších webových stránok (growyourgardenideas). Hneď ma napadlo, aké fantastické môže byť, keď niekto dostane takúto tortu na narodeniny.

Na Facebooku som našla nádherný obrázok, o ktorý sa podelila jedna z mojich najobľúbenejších webových stránok (growyourgardenideas). Hneď ma napadlo, aké fantastické môže byť, keď niekto dostane takúto tortu na narodeniny. Síce ju nemôže nakrájať a zjesť, ale po veľmi dlhú dobu bude zdobiť jeho okolie. Takže som si hneď zaumienila, že prípravu tejto torty čoskoro vyskúšam, možno na svoje narodeniny, ale keďže tie sú ešte ďaleko, snáď ňou prekvapím niekoho, kto bude mať oslavu v blízkej budúcnosti...

Zdroj obrázku: facebook.com

Kvetináč z hypertufy vyrobím v staršej tortovej forme a následne do nej zasadím rastliny.

Trochu som pátrala, pretože som chcela zistiť, čo všetko je možné vyrobiť okrem torty. Narazila som na celkom úžasné veci. Rada by som sa o ne s vami podelila.

Zdroj obrázku: blog.growyourideas.co.uk

Vyššie zobrazená fotografia bola v júli 2016 v súťaži minizáhradiek vyhlásená za víťaznú. Síce som nevidela minizáhradky ostatných súťažiacich, ale táto záhradka si získala aj moje sympatie. Všetko je v nej prirodzené, ako v skutočnej záhrade. K pôvabnému domčeku s trstinovou strechou sa dostanete cez chodníček vytvorený na štrku. Aj jazierko pôsobí prirodzeným dojmom, na jej brehu sedí víla, ktorá drží na dlani motýľa. Na mulčovanie bola použitá, ak dobre vidím, moja obľúbená pôdopokryvná rastlina – machovička šidlovitá (Saginata subulata). Po celé leto kvitne drobnými bielymi kvietkami, vytvára jemný koberec pripomínajúci lúku plnú sedmokrások. Na základe väčšiny rastlín zasadených v minizáhradke (v pozadí je vidno Scheffleru, alebo šefleru, ktorá u nás patrí medzi izbové rastliny) predpokladám, že je určená do exteriéru. S istotou môžem však povedať, že za domčekom vysadené Ginko dvojlaločné (Ginko biloba) čoskoro vyrastie záhradku, ale zato teraz vyzerá skvele.

Narumonova záhrada trochu inak:

Zo začiatku vytváral maličké záhradky na strechách vtáčích domčekov a na kŕmidlách. Aj toto kŕmidlo, na ktorom je vysadená skalnica, eševéria a rozchodník vyzerá naozaj skvele.

Zdroj obrázku: pinterest.com

Záhrada v starom hrnci. Myslím si, že je to skvelý spôsob opätovného využitia... Ja mám tiež niekoľko podobných „kvetináčov“. Pri kovových nádobách je však potrebné brať ohľad aj na to, že sa veľmi rýchlo prehrejú, preto je treba tieto minizáhradky častejšie polievať. Najlepšie urobíme, ak do nej vysadíme teplomilné rastliny, ktoré sú odolné voči suchu, podobne ako je to aj v tomto prípade. 

Nasledujúci obrázok ukazuje jeho vlastnú záhradu... Tu majú miesto aj jeho minizáhradky.

Ak si o príprave záhrady víl chcete prečítať aj ďalšie informácie, tak si  na stránke zahradavil.eu  stiahnite zadarmo e-book s názvom „Čarovný svet záhrady víl“. Vo webshope nájdete tiež veľa rôznych doplnkov do záhrady víl. Vlastnoručne vyrobená záhrada víl môže byť skvelý darček pre milovníkov záhrad a rastlín.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Slovensko stráca talenty aj investície. Je načase to zvrátiť (píše Ivan Mikloš)

Globálna konkurencia je v podstate súťažou o dve komodity.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hlas. Strana opatrného vyčkávania

Aj by sme povedali, že Pellegrini plní želanie vládnych strán a šúcha nohami.


Už ste čítali?