Počuli ste už o záhrade víl? Nielen pre fanúšikov Pána prsteňov...

Autor: Bernadett Menczel-Bacsó | 13.12.2016 o 10:00 | Karma článku: 2,39 | Prečítané:  270x

Mám na mysli skutočnú rozprávkovú záhradu víl, s rastlinami, s vílami, s jazierkom, alebo s vtáčím kúpaliskom ... Drobné kúzlo v byte, na balkóne, alebo na záhrade. Pomocou záhrady víl môžete zrealizovať svoju záhradu snov.

Mám na mysli skutočnú rozprávkovú záhradu víl, s rastlinami, s vílami, s jazierkom, alebo s vtáčím kúpaliskom ... Drobné kúzlo v byte, na balkóne, alebo na záhrade. Pomocou záhrady víl môžete zrealizovať svoju záhradu snov, a to nezávisle od toho, či inšpiráciu čerpáte zo vzdialenej galaxie, alebo dokonca zo stredoveku. V tomto prípade sa fantázii medze nekladú. Keďže sa jedná o malú záhradku, jej realizácia nie je finančne náročná, nemusíte porýľovať obrovskú plochu záhrady, ani zaobstarať veľké množstvo rastlín. A mimo to, je to aj skvelý darček.

Zdroj obrázku: lushome.com

Prvé kroky...

1. Umiestnenie

Na záhrade, alebo v byte? Odpoveď je veľmi dôležitá, pretože na základe nej vieme zaobstarať vhodné rastliny a doplnky. V exteriéri musíme dbať o to, aby rastliny, príslušenstvo, ale tiež kvetináč boli odolné voči prudkým zmenám počasia, veď záhradku nevyrábame len na 1-2 týždne.

Zdroj obrázku:twartshop.blogspot.hu

2. Do čoho chceme záhradu víl umiestniť

V interiéri ju môžeme umiestniť do kvetináča, v exteriéri už máme oveľa viac možností. Záhradka môže byť v odľahlom kúte záhrady, zasadená priamo do pôdy, alebo práve naopak pri vchode do domu, v špeciálnej nádobe, v kontajneri, alebo v črepníku. Ako kvetináč môžeme použiť už dávno nepoužívaný fúrik, alebo starý kuchynský drez, či starú zásuvku.

Zdroj obrázku: homedit.com

3. Tematika záhrady víl

Oplatí sa o tom pouvažovať už v predstihu, pretože postavičky a doplnky špecifikujú aj druh a povahu rastlín. Napríklad k dinosaurom sa hodia rastliny z obdobia jury: ihličnany, paprade, prasličkorasty. Púštnu krajinu môžeme zobraziť trebárs vysadením kaktusov, sukulentov; lesné prostredie napr. na planéte Endor zobrazíme výsadbou machu, papradia... Ak sme si stanovili tematiku, potom už bude zaobstaranie doplnkov a rastlín jednoduché.

Zdroj obrázku: etsy.com

4. Výsadba

Rastliny zasadíme do substrátu, ktorý vyhovuje ich potrebám, a umiestnime ich taktiež na miesto vyhovujúce ich potrebám (slnečné, tienisté). Ak si zvolíme rastliny, ktoré vyžadujú rovnakú opateru, starostlivosť o ne bude omnoho jednoduchšia.

Najdôležitejším aspektom minizáhrady je, aby tieto rastliny boli skutočne trpasličieho vzrastu, inak rýchlo prerastú záhradku. Našťastie dnes si už môžeme vybrať z veľkého počtu vhodných rastlín. Ak si nie ste istí, a neviete ktorú rastlinu si máte zvoliť, a vo webshope Záhrada víl si zadarmo stiahnite e-book s názvom „Čarovný svet záhrady víl“, v ktorom nájdete všetky potrebné informácie o rastlinách vhodných ma výsadbu.

Zdroj obrázku: fairygardenexpert.net

5. Vytvorenie cestičiek, odpočívadla

Aj víly si občas potrebujú odpočinúť. Vytvorme pre ne odpočívadlo s miniatúrnym záhradným nábytkom, alebo pôvabnú záhradnú cestičku.

6. Umiestnenie doplnkov

Je veľmi dôležité, aby nami vybrané doplnky boli navzájom kompatibilné. Zamyslite sa, vyberiete si 7 cm vysokú postavičku víly, ktorá sedí na 10 cm vysokej lavičke ..... Je dôležité premýšľať v pomeroch ako pri vytváraní „skutočnej“ záhrady. Veď práve vďaka tomu bude realistická.

Zdroj obrázku: zahradavil.eu

Doplnky si môžeme nielen kúpiť, ale aj vyrobiť. V tejto súvislosti pripravujem aj viacero príspevkov.

Ak si o príprave záhrady víl chcete prečítať aj ďalšie informácie, tak si  na stránke zahradavil.eu  stiahnite zadarmo e-book s názvom „Čarovný svet záhrady víl“. Vo webshope nájdete tiež veľa rôznych doplnkov do záhrady víl. Vlastnoručne vyrobená záhrada víl môže byť skvelý darček pre milovníkov záhrad a rastlín.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Výbuch na koncerte v Manchestri neprežilo 22 ľudí

Polícia potvrdila, že vo vstupnej hale sa odpálil samovražedný atentátnik.

KOMENTÁRE

Teror siahol na deti

Útok na štadión plný mladých ľudí jasne naznačuje, že pre teroristov neexistujú hranice.

DOMOV

Politický geograf: Veľa ľudí nevie, koho si proti Kotlebovi vybrať

Kotleba ťaží aj zo slabej informovanosti.


Už ste čítali?