Počuli ste už o záhrade víl? Nielen pre fanúšikov Pána prsteňov...

Autor: Bernadett Menczel-Bacsó | 13.12.2016 o 10:00 | Karma článku: 2,39 | Prečítané:  700x

Mám na mysli skutočnú rozprávkovú záhradu víl, s rastlinami, s vílami, s jazierkom, alebo s vtáčím kúpaliskom ... Drobné kúzlo v byte, na balkóne, alebo na záhrade. Pomocou záhrady víl môžete zrealizovať svoju záhradu snov.

Mám na mysli skutočnú rozprávkovú záhradu víl, s rastlinami, s vílami, s jazierkom, alebo s vtáčím kúpaliskom ... Drobné kúzlo v byte, na balkóne, alebo na záhrade. Pomocou záhrady víl môžete zrealizovať svoju záhradu snov, a to nezávisle od toho, či inšpiráciu čerpáte zo vzdialenej galaxie, alebo dokonca zo stredoveku. V tomto prípade sa fantázii medze nekladú. Keďže sa jedná o malú záhradku, jej realizácia nie je finančne náročná, nemusíte porýľovať obrovskú plochu záhrady, ani zaobstarať veľké množstvo rastlín. A mimo to, je to aj skvelý darček.

Zdroj obrázku: lushome.com

Prvé kroky...

1. Umiestnenie

Na záhrade, alebo v byte? Odpoveď je veľmi dôležitá, pretože na základe nej vieme zaobstarať vhodné rastliny a doplnky. V exteriéri musíme dbať o to, aby rastliny, príslušenstvo, ale tiež kvetináč boli odolné voči prudkým zmenám počasia, veď záhradku nevyrábame len na 1-2 týždne.

Zdroj obrázku:twartshop.blogspot.hu

2. Do čoho chceme záhradu víl umiestniť

V interiéri ju môžeme umiestniť do kvetináča, v exteriéri už máme oveľa viac možností. Záhradka môže byť v odľahlom kúte záhrady, zasadená priamo do pôdy, alebo práve naopak pri vchode do domu, v špeciálnej nádobe, v kontajneri, alebo v črepníku. Ako kvetináč môžeme použiť už dávno nepoužívaný fúrik, alebo starý kuchynský drez, či starú zásuvku.

Zdroj obrázku: homedit.com

3. Tematika záhrady víl

Oplatí sa o tom pouvažovať už v predstihu, pretože postavičky a doplnky špecifikujú aj druh a povahu rastlín. Napríklad k dinosaurom sa hodia rastliny z obdobia jury: ihličnany, paprade, prasličkorasty. Púštnu krajinu môžeme zobraziť trebárs vysadením kaktusov, sukulentov; lesné prostredie napr. na planéte Endor zobrazíme výsadbou machu, papradia... Ak sme si stanovili tematiku, potom už bude zaobstaranie doplnkov a rastlín jednoduché.

Zdroj obrázku: etsy.com

4. Výsadba

Rastliny zasadíme do substrátu, ktorý vyhovuje ich potrebám, a umiestnime ich taktiež na miesto vyhovujúce ich potrebám (slnečné, tienisté). Ak si zvolíme rastliny, ktoré vyžadujú rovnakú opateru, starostlivosť o ne bude omnoho jednoduchšia.

Najdôležitejším aspektom minizáhrady je, aby tieto rastliny boli skutočne trpasličieho vzrastu, inak rýchlo prerastú záhradku. Našťastie dnes si už môžeme vybrať z veľkého počtu vhodných rastlín. Ak si nie ste istí, a neviete ktorú rastlinu si máte zvoliť, a vo webshope Záhrada víl si zadarmo stiahnite e-book s názvom „Čarovný svet záhrady víl“, v ktorom nájdete všetky potrebné informácie o rastlinách vhodných ma výsadbu.

Zdroj obrázku: fairygardenexpert.net

5. Vytvorenie cestičiek, odpočívadla

Aj víly si občas potrebujú odpočinúť. Vytvorme pre ne odpočívadlo s miniatúrnym záhradným nábytkom, alebo pôvabnú záhradnú cestičku.

6. Umiestnenie doplnkov

Je veľmi dôležité, aby nami vybrané doplnky boli navzájom kompatibilné. Zamyslite sa, vyberiete si 7 cm vysokú postavičku víly, ktorá sedí na 10 cm vysokej lavičke ..... Je dôležité premýšľať v pomeroch ako pri vytváraní „skutočnej“ záhrady. Veď práve vďaka tomu bude realistická.

Zdroj obrázku: zahradavil.eu

Doplnky si môžeme nielen kúpiť, ale aj vyrobiť. V tejto súvislosti pripravujem aj viacero príspevkov.

Ak si o príprave záhrady víl chcete prečítať aj ďalšie informácie, tak si  na stránke zahradavil.eu  stiahnite zadarmo e-book s názvom „Čarovný svet záhrady víl“. Vo webshope nájdete tiež veľa rôznych doplnkov do záhrady víl. Vlastnoručne vyrobená záhrada víl môže byť skvelý darček pre milovníkov záhrad a rastlín.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Hlas. Strana opatrného vyčkávania

Aj by sme povedali, že Pellegrini plní želanie vládnych strán a šúcha nohami.


Už ste čítali?